اخبار استانداری
24ارديبهشت1397

.معاون سیاسی: ترویج معروفات و مقابله با منکرات امری همیشگی باشد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه، فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید به شیوه روز باشد، تاکید کرد: ترویج و نشر معروفات و مقابله با منکرات که در 22 آیه قرآن اشاره شده یک وظیفه دینی و امری همیشگی باشد.


سیدمحمد کاظم نظری در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای تحقق و عملی کردن شعائر فرهنگی ودینی دانست.

 نظری با اشاره به اینکه، گروه طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر نسبت به ساماندهی دربحث سیاست گذاری، برنامه ریزی و برگزاری جلسات توجه ویژه به این فریضه الهی داشته باشند، افزود: باید به صورت علمی و مطالعه شده ریشه معضلات را شناخت و برای پیشگیری از آن با برنامه عوامل بازدارنده را بکار گرفت.

وی با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، تاکید کرد: مهمترین وظیفه ستاد امر به معروف و نهی از منکر تبیین اخلاق اسلامی ایرانی و مکارم اخلاقی در جامعه است و تلاش برای نهادینه کردن این مهم در موسسات دولتی و غیردولتی در دستور کار قرار بگیرد.

معاون اجتماعی و فرهنگی استانداری با تاکید بر اینکه، پیش از همه و بیش ازهمه باید خودمان عامل به فرضیه الهی امر به معروف و نهی از منکر باشیم، تصریح کرد: اینکه در سیستم اداری بتوانیم برای مردم کاری کنیم اما این کار را انجام ندهیم از بدترین منکرات در جامعه است.

وی با بیان اینکه، پوشش در جامعه مهم است اما نباید سایر منکرات را رها کنیم و مایوس کردن مردم بزرگترین منکر است، افزود: رابطه ‌بازی در ادارات  هم یکی از منکرات است که داد مردم را درآورد و باید همه امور طبق قوانین و مقررات باشد.

نظری با اشاره به اینکه، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر باید در تمام ادارات استان بیش از پیش فعال باشند، افزود: نماینده این ستاد‌ به صورت جدی تر پیگیر موضوعات مربوطه در ادارات بوده و گزارشات خود را در این زمینه ارائه دهند.

معاون امنیتی و اجتماعی با بیان اینکه در خصوص فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر دین یک سری اختیاراتی به ما داده و حکومت هم حمایت می کند، گفت: مهمترین اولویت آمران به معروف و ناهیان از منکر امروزه باید به عنوان یک مسئولیت اجتماعی خطیر ورود به موضوعات آسیب های اجتماعی و حقوق شهروندی در جامعه باشد.

نظری، آسیب ها را بزرگترین مشکل و دغدغه در جامعه دانست و ابراز داشت: عدم رعایت قانون و مقررات و اختلافات بيشترين آسيب را در بخش های سياسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی متوجه جامعه می سازد.

وی با تاکید براینکه درعرصه فرهنگی نبايد مسايل را به ديگری حواله كرد و وظيفه و تكليف را برعهده دستگاه و يا گروه خاصی گذاشت، گفت: بايد همه خود را مسئول بدانند و با عزمی عمومی و اراده جمعی  به مسائل پرداخته شود.

معاون سیاسی تاکید کرد: همه برای مسائل دین و فرهنگی دغدغه داريم و همه دستگاه های اجرايی به خصوص فرهنگی با تعامل بيشتر و در کنار هم دراین عرصه فعالیت کنند.

نظری به مسئله زلزله اشاره کرد و افزود: حتی کشورهای پیشرفته دنیا هم هنوز نتوانسته اند پیش بینی لازم برای وقوع زلزله را  داشته باشند و باید با توکل به خدا، تدبیر و سعه صدر نسبت به این مسئله نگاه شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری، بحث شایئه سازی و تشویش اذهان عمومی و بهره گیری غیرمعقول اقتصادی و سیاسی اجتماعی از موضوع زلزله را به دور از اخلاق و مصادیق امر به معروف بیان کرد.
 
ج/238

 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما