اخبار استانداری
18مهر1397

.واگذاری زمین در کهگیلویه و بویراحمد باید اصولی و کارشناسی شده باشد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: واگذاری زمین یا تغییر کاربری در استان برای اجرای طرح های اشتغال زا و خدماتی به صورت کارشناسی شده و اصولی باشد.
عزیز فیلی در نشست کارگروه کمیته امور زیربنایی و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد خواستار دقت و حساسیت ویژه در واگذاری زمین برای اجرای طرح ها شد و گفت: بستر و حریم رودخانه ها هنگام اجرای طرح های مختلف به ویژه تاسیسات گردشگری رعایت شود زیرا در این صورت از بروز حوادث ناگوار در آینده جلوگیری می شود.
وی با اشاره به احتمال بروز سیل در استان به ویژه شهرستان های بویراحمد و دنا عنوان کرد: انتظار می رود دستگاه های اجرایی برای مقابله با سیل آمادگی لازم را داشته باشند.
معاون عمرانی استاندار با تاکید بر اینکه تامین زیرساخت های گردشگری جز اولویت های استان است، اظهار داشت: صنعت گردشگری به ایجاد اشتغال و درآمدزایی در استان کمک می کند و نیازمند توجه جدی است.
فیلی تصریح کرد: طرح هایی که تا ۶ ماه اجرا نشوند باید زمین واگذار شده به آنها بازپس گرفته شود.
وی با تاکید بر اینکه تا حد امکان نباید زمین های کشاورزی برای اجرای طرح ها تغییر کاربری داده شود، گفت: دستگاه های مختلف اجرایی استان برای پاسخگویی به استعلام ها در کمترین زمان ممکن اقدام کنند.
فیلی افزود: تمامی طرح هایی که قرار است در زمین های کشاورزی یا اراضی ملی اجرا شوند باید بازدید و بررسی شده و همه جوانب امر در نظر گرفته شود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: زمین ها برای اجرای طرح به افراد صلاحیت دار واگذار شود.
در این نشست ۱۴ طرح در حوزه های گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن بررسی که از این تعداد ۶ مورد نیاز به بازدید مجدد داشته و با اجرای ۸ مورد موافقت شد.


 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما