اخبار استانداری
13آذر1397

.جامعه زنان به عنوان نیمه اثر بخش در توسعه خود را ظاهر کنند/اهتمام جدی نهادها و دستگاه های اجرایی به برنامه های دهه فجر

علی محمد احمدی با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده کشور در شورای اداری استان، با بیان اینکه، جامعه زنان نیمه اثر بخش در توسعه هستند، گفت: جامعه ای رشد و توسعه می یابد که به نیمه اثر بخش یعنی جامعه زنان توجه داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه، جامعه ای  پویا می شود که زنان آن توسعه یافته باشد، افزود: انقلاب اسلامی و نظام ما در چهار دهه نشان داد که زنان در شاخص های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ورزشی ظرفیت و توانمندی بالایی دارند.
استاندار با بیان اینکه، امروز در جمهوری اسلامی می بینیم که جهش قابل ملاحظه ای و شتابانی در ضریب علمی و دانش آموختگی دختران ایجاد شده است، تصریح کرد: حضور بانوان در عرصه ها و میادین ورزشی مختلف و مدال آوری آنها و المپیادهای علمی از شاخص های بارز در جامعه زنان تلقی می شود. 
وی اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا از ظرفیت جامعه زنان بیشتر استفاده شود هرچند در برخی نقاط چسپندگی های قومی، قبیله ای و فرهنگی وجود دارد اما با برنامه ریزی و فرهنگ سازی می توان این بستر را فراهم شود.
وی، حضور زنان در عرصه های علمی، اداری و مدیریتی و مشارکت آنها در تشکل های غیردولتی و نهادهای مدنی را از دیگر توانمندهای بانوان دانست و اظهار داشت: امروز در عرصه مدیریتی، زنان نقش و جایگاه ویژه ای دارند که قابل قیاس با گذشته نیست و این نقش و جایگاه همچنان رو به رشد است.
احمدی تاکید کرد: در راستای نهاد سازی و اعتبارات پایدار و منابع به حوزه امور بانوان توجه شود و سهم بیشتری در این استان مد نظر قرار گیرد.
استاندار به شرایط کنونی کشور و فشارها، تهدیدات و القاعات دشمنان به لحاظ اقتصادی و روحی روانی اشاره کرد و افزود: در آستانه نزدیک شدن به چهار دهه عمر پر برکت نظام و انقلاب اسلامی قرار داریم و باید امید و نشاط را در جامعه ایجاد کرد.
احمدی یادآور شد: با همه مشکلات و تهدیدها طرح ها و پروژه ها در استان در حال اجرا هستند و برای پروژه سد چم شیر دولت 400 میلیارد ریال اعتبار به استان تزریق کرد.
وی ابراز داشت: مجموعه نهادها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی از هم اکنون به برنامه های دهه فجر اهتمام جدی داشته باشند و این برنامه ها باید پربارتر، باشکوه تر و محتوایی تر از همیشه باشند.
احمدی تصریح کرد: دولت با همه فشارها و تهدیدها و بداخلاقی ها همه تلاش خود را بکار گرفته است و ماهم  باید با همه ابزار ممکن از طریق رسانه های مختلف و فضای مجازی را بکار بندیم و بستر امید و نشاط بین مردم را در دستور کار خود قرار دهیم.
استاندار به ضرورت همکاری معاون رئیس جمهوری در خصوص خط هوایی یاسوج -تهران و پرواز در این مسیر اشاره کرد و گفت: موضوع هواپیمایی و اختصاص هواپیما در این خط مورد توجه قرار گیرد.
ج/238

 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما