اخبار استانداری
15آذر1397

.میزخدمت، سامانه ستاد و برنامه جامع اصلاح نظام اداری رکن کاری/در انجام کار مردم به دنبال دیوان سالاری نباشیم 

علی محمد احمدی در چهارمین نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان، تاکید کرد: سه موضوع میزخدمت، سامانه ستاد و برنامه جامع اصلاح نظام اداری با جدیت در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی استان قرار گیرد.
وی اظهار داشت: هر دستگاهی که در این سه مولفه کوتاهی کند عملکرد آن در ارزیابی جشنواره شهید رجایی لحاظ خواهد شد، مشمول جریمه عدم تخصیص اعتبار می گردد و متخلف اداری نیز محسوب می شود.
احمدی با بیان اینکه، نباید در انجام امور و خدمت به مردم به دنبال دیوان سالاری باشیم، تاکید کرد: هرگونه تعلل و کم کاری در امور مردم را نمی پذیرم و برای سرعت بخشیدن به کار مردم توصیه می کنم که مچک گیری هم بشود.
استاندار تاکید کرد: در پایان آذر ماه جاری از 10 دستگاه اجرایی بازدید میدانی در خصوص اجرای میزخدمت به عمل خواهم آورد و کسانی که در این خصوص اقدام نکرده باشند، مشمول تخصیص اعتبار سال جاری نخواهند شد.
احمدی به موضوع اهمیت سامانه ستاد اشاره کرد و گفت: مهمترین هدف در این سامانه بحث شفاف ‌سازی است که اطلاعات خریدهای تضمینی دستگاه‌های دولتی در سال جاری و برای سال آینده مورد کنترل و نظارت قرار گیرد و کوتاهی در این خصوص نیز پیگردهای مراحل قبلی را خواهد داشت.
استاندار تاکید کرد: ذی حسابان همه دستگاه های اجرایی اطلاعات کاملی در خصوص میزان معاملات دستگاه مربوطه و اینکه چقدر آن از طریق سامانه ستاد بوده را تهیه تا در جلسه بعدی ارائه شود.
وی در خصوص اجرای طرح جامع اصلاح نظام اداری هم گفت: برای اینکه گام به گام جلو برویم از 10 مورد خواسته شده در این طرح یک مورد آن را سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان انتخاب و با ملزم کردن دستگاه ها جهت اجرا ابلاغ نماید.
استاندار با بیان اینکه، یک جلسه فوق العاده برای پیگیری میزخدمت و سامانه ستاد دی ماه برگزار شود، تاکید کرد: سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان حضور شخص و به موقع مدیر در جلسات را کنترل و در ارزیابی جشنواره شهید رجایی قرار دهد. 
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان هم گفت: در این نشست چهار دستور کار داشتیم که شامل بررسی میزان تحقق مصوبات جلسات قبل، مطرح کردن 10 برنامه طرح اصلاح نظام اداری، دستورالعمل امتیاز دهی شاخص های عمومی و گزارشی از دولت الکترونیک است.
حسن نوروزی با بیان اینکه، کلیه معاملات کوچک، متوسط و بزرگ در دستگاه های اجرایی باید از طریق سامانه ستاد انجام شود و این امر الزامی است، افزود: تاکنون یکهزار و 442 فروشنده بخش خصوص در این سامانه شرکت کرده اند که استان در این رابطه رتبه 18 را میان استان ها دارد.
وی اظهار داشت: طرح جامع اصلاح نظام اداری با هدف تبدیل دولت به دولتی کارآ، اثربخش و چابک و با اهداف کمی، کیفی و راهبردی در قالب 10 برنامه ابلاغ شده است بطوریکه تا پایان سال  1399 حدود 12 درصد حجم دولت کاهش یابد.
نوروزی اظهار داشت: توسعه دولت الکترونیک، واگذاری و رقابتی کردن 50 درصد خدمات اداری، صیانت از حقوق شهروندی، ارتقای مدیریت بهره وری، موضوع نظارات ها و ارزیابی ها از دیگر برنامه های ابلاغی طرح  جامع است که باید مورد توجه قرار گیرند.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما