اخبار استانداری
29فروردين1398

.امسال جلسات پر بارتر با مصوباتی کاربردی و اجرایی در حوزه مبارزه با اعتیاد

سیدمحمدکاظم نظری در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، گفت: در سال جاری برنامه ها و جلسات تخصصی پر بارتر با مصوبات کاربردی و اجرایی در حوزه مبارزه با اعتیاد و معتادین در استان خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: دولت به مسئله مبارزه با اعتیاد این معضل اجتماعی نگاه واقع بینانه دارد و در تلاش است تا نرخ رشد و گرایش به آن را کاهش دهد و شیوه های نوین و بهتری برای مقابله و برخورد با عاملین، مسببین گسترش و افراد معتاد داشته باشد. 
نظری با اشاره به اینکه، مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر را محدود به ستاد مبارزه با مواد مخدر نکرده ایم بلکه در یک ساختار مشارکت اجتماعی در سطوحی وسیع تر عمل می شود، گفت: امسال برای پیشگیری، مبارزه، مقابله با مواد مخدر و درمان برنامه های تخصصی در چرخه ورود، توزیع، مصرف و معتادین خواهیم داشت. 
معاون سیاسی و امنیتی استانداری ابراز داشت: این شورا در سال گذشته عملکرد قابل قبولی داشته و جلسات منظمی برگزار کرده است و در این خصوص در سال جاری اهتمام بر هرچه پر بارتر، موثر و سازنده تر بودن جلسات، مصوبات، دستورالعمل ها و اقدامات خواهیم داشت. 
نظری به رفع کمبودها و نواقص در خصوص فعالیت های مبارزه، مقابل و درمان در حوزه اعتیاد اشاره کرد و افزود: در حوزه پیشگیری و مقابله با قدرت و توان بیشتری وارد خواهیم شد و در حوزه درمان و بهبود معتادین کم و کاستی ها را رفع و با برنامه ای تخصصی و میدانی ورود خواهیم کرد.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان هم گفت: این شورا  در سال 97 تعداد 11 جلسه برگزار کرد که 40 مصوبه داشت، 32 مورد عملی شد و هفت مورد در حال پیگیری و اقدام و یکی اجرا نشده است.
سیدناصر رضایی افزود: پارسال بیش از پنج تن مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد که 14 درصد نسبت به 96 بیشتر بود و در این رابطه یکهزار و 704 قاچاقچی دستگیر، 36 باند متلاشی و 340 دستگاه خودرو حمل مواد مخدر متوقف شد.
به گفته وی، 114 منطقه آلوده در استان پاکسازی، یکهزار و 185 خورده فروش مواد مخدردستگیر، 35 معتاد متجاهر شناسایی و به کمپ ها اعزام و برای 40 معتاد بهبود یافته در استان اشتغال ایجاد شد.
ج/238
 
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما