اخبار استانداری
3ارديبهشت1398

.تهدید جدی قاچاق و اثرات آن بر اقتصاد، تولید و اشتغال دغدغه مدیران باشد

علی محمد احمدی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: موضوعات اقتصادی، تولید و اشتغال در کنار داشتن برنامه و پیشنهادات سازنده و تهدید جدی قاچاق کالا، دغدغه اعضای این کمیسیون در سال جدید باشد.
استاندار با بیان اینکه، چرخه اقتصاد روند اصلی خود را طی نخواهد کرد اگر پدیده قاچاق مهار نشود، افزود: این پدیده علاوه بر آثار سوء اقتصادی و اجتماعی تهدیدی جدی برای رونق تولید و اشتغال، موضوع درآمدها و مالیات، کاهش تولیدات، عدم سرمایه گذاری، افزایش بیکاری و خروج ارز خواهد بود و باید ریشه ای به مسئله پرداخته شود.
احمدی تاکید کرد: برای این منظور باید مدیران متولی و اعضا دغدغه داشته باشند با برنامه و پیشنهاد سازنده و آمادگی کامل به جلسات بیایند تا با استفاده از ظرفیت قانون و صلاحیت ها، تصمیمات و مصوبات سازنده ای در کمیسون ارائه شود تا براساس آن بتوان ضمن تامین ابزار، امکانات و نیروی ضروری، اقدامات لازم را به عمل آورد.
استاندار تصریح کرد: نظارت ها بر ورود و خروج پنهانی کالا از مبادی رسمی و غیررسمی و خودروهای شوتی در استان بیشتر شود و قوانین، مقررات واعمال تعزیرات برای قاچاق کالا و مرتکبین آن که پیش بینی شده است به خوبی به عمل آید. 
استاندار در خصوص متعادل سازی گوشت گوسفندی و تنظیم بازار هم گفت: هرگونه خروج دام زنده سبک و سنگین و یا لاشه آنها از استان ممنوع (این موضوع مشمول کوچ قانونی عشایر نمی شود) و ورود هر گونه دام زنده و لاشه آن با تایید سلامت آن توسط دامپزشکی به استان آزاد است.
احمدی تاکید کرد: چنانچه احساس شد که در استان دام مازاد مصرف داریم، شرکت پشتیبانی امور دام استان اقدام به خریداری نموده و آن را برای شرایط لازم و تنظیم بازار در سردخانه ها نگهداری نماید.  
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هم گفت: در سال 97 میزان کالای قاچاق ضبط شده در استان به ارزش 456 میلیارد ریال بوده است که این میزان در سال 96 افزون بر 357 میلیارد ریال می باشد.
حسین بهمنی، تعداد پروندها در این راستا را یکهزار و 922 فقره در سال 96 و حدود یکهزار و 916 مورد در سال 97 برشمرد و افزود: 2 هزار و 317 زن و مرد در این رابطه در سال 96 و تعداد 2 هزار و 323 نفر در سال 97 دستگیر شدند.
وی، تعداد خودروهای توقیف شده در سال 96 را 813 و در سال 97 را 814 دستگاه برشمرد و اظهار داشت: تعداد شش باند قاچاق در سال 96 و چهار باند در سال 97 در همین رابطه متلاشی شد.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما