اخبار استانداری
5ارديبهشت1398

.برنامه ریزی برای مشاهدات عینی مشکلات و ظرفیت ها حداقل دستاورهای این سفر است 

علی محمد احمدی در جلسه مجلس، دولت و بخش خصوصی کهگیلویه وبویراحمد در گچساران با تشکر به سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به مناطق مختلف کشور و به ویژه این استان گفت: برنامه ریزی برای مشاهده عینی ظرفیت ها و عقب ماندگی های استان ها حداقل دستاورد این سفرهاست.
استاندار با قدردانی از اتاق بازرگانی به عنوان برنامه ریز برای حضور اعضای این کمیسیون به کهگیلویه وبویراحمد، افزود: انجام چنین سفرهایی برای تصمیم گیری درباره تخصیص بودجه، اصلاح قوانین ناکارآمد و وضع قوانین جدید، ضرورتی جهت توسعه اقتصادی است.
احمدی، ظرفیت های گردشگری، گیاهان دارویی، خاک حاصلخیز، آب فراوان و نفت و گاز را از ظرفیت های خدادادی کهگیلویه وبویراحمد دانست و اظهار داشت، برای  سرمایه گذاری در این بخش ها نباید فرصت را از دست داد.
استانداردر خصوص شهر دوگنبدان هم تبدیل بازار قدیمی مرکز شهر دوگنبدان به یک مرکز توریستی و زیبا که مایه رفاه و آسایش مردم گردد، اجرای طرح های بازآفرینی شهری نظیر فرهنگسرا، پیاده رو سازی، بازگشایی معابر در مناطق بافت فرسوده و احداث خانه های ایمن و زیبا در فقیرترین نقاط این شهر را نیازمند برنامه ریزی، پیگیری و هماهنگی بیشتری دانست.
احمدی، آبرسانی به چند هزار هکتار زمین های کشاورزی و احداث جاده های چهار خطه را بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید همراه  با تلاش نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در گچساران عنوان کرد و افزود: کارهای ارزشمندی صورت گرفته است اما باید تداوم داشته باشد.
رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به تهاتر 440 میلیارد ریال سرمایه کارآفرینان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حمایت از فعالان اقتصادی همواره از دغدغه ای مسئولان است.
غلامرضا تاجگردون افزود: در سال های اخیر ساعت ها بحث کارشناسی برای حمایت از تولید و کارآفرینان در کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی صورت گرفته و به حداقل رساندن مشکلات کارآفرینان در زمینه هایی چون سودهای مرکب، مشکلات بیمه ای تا نظام مالیاتی از اولویت های این کمیسیون است.
نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی هم گفت: 90 درصد از سرمایه مورد نیاز واحدهای تولیدی کشور از طریق بانک ها تامین می شود که این امر نقیصه بزرگی برای اقتصاد ایران است.
هادی قوامی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان رونق تولید اظهار داشت: نظام سرمایه گذاری و کارآفرینی کشور نیازمند حمایت جدی مسئولان است.
وی با اشاره به فشارهای مالیاتی به کارآفرینان تصریح کرد: نظام مالیاتی کشور درباره کارآفرینان با هدف رونق تولید باید بازنگری شود.
قوامی با بیان اینکه با تصویب تبصره 16 مجلس شورای اسلامی 750 هزار پرونده بانکی در سال های 1395 و 96 مختومه شد، افزود: با مختومه شدن این تعداد پرونده 25 هزار میلیارد ریال پول وارد چرخه بانک ها شد که این کار باید ادامه پیدا کند.
قوامی اضافه کرد: سیلاب های امسال 500 هزار میلیارد ریالی به کشور خسارت وارد کرده است که برنامه های خوبی برای جبران خسارتها پیش بینی شده است.
در این نشست فعالان اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد مهمترین چالش های رونق تولید در این استان را بیان کردند.
اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی صبح روز چهارشنبه وارد شهر دوگنبدان شدند.
بازدید از طرح های بازآفرینی شهری دوگنبدان، بازدید از واحدهای تولیدی مشکل دار مستقر در شهرک های صنعتی، حضور در تاسیسات نفتی منطقه دشت گز از مهمترین برنامه های این نمایندگان در گچساران بود.
این کمیسیون امروز در یاسوج جلسه برگزار می کنند.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما