اخبار استانداری
5ارديبهشت1398

.دانشجو باید تحول خواه و مطالبه گر باشد/ اصلی ترین رسالت دانشجو تحصیل و ترویج آگاهیست

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه وبویراحمد در نشست با اعضای تشکل انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه یاسوج گفت: کمیسیون دانشجویی با مسئولیت دفتر سیاسی و انتخابات با رویکرد دانشجو محوری در راستای بستر سازی فعالیت های بانشاط و امن در دانشگاه فعالیت می کند.

سیدعلی پرواز با بیان اینکه، قوام و دوام محیط دانشگاه و جامعه به فعالیت های دانشجوست، افزود: با تأسی از این سخن معروف امام خمینی(ره) که «دانشگاه مبدأ همه تحولات است» دانشجو باید تحول خواه، مطالبه گر وپرسشگر باشد.
وی اظهار داشت: یک دانشجوی مطالبه گر، جستجو گر و آگاه مسئول را به پرسشگری وامی دارد و مسئولین در صورتی که برای جایگاه دانشجو ارزش قائل باشند به این حق احترام می گذارند و به تکلیف خود که پاسخگویی است عمل می کنند.
پرواز، کنش واقع گرایانه و منطقی را از الزامات فعالیت دانشجویی دانست و گفت: اصلی ترین رسالت دانشجو تحصیل آگاهی و ترویج آگاهی است و دانشجویی که برای خود رسالت قائل باشد در راستای کسب آگاهی تلاش می کند و خواهان ایجاد تحولات مثبت در اجتماع خود است.
وی با بیان اینکه، تحول تدریجی صورت می گیرد و باید دانشجویان را به کسب آگاهی دعوت کرد، افزود: آگاهی همراه با منطق و به روز رسانی آن دانشجویان را توانمند و در مقابل هرگونه کج اندیشی و بد اندیشی مسلح می سازد.
پرواز با اشاره به این مطلب که دفتر سیاسی و انتخابات و کمیسیون دانشجویی خواستار وجود فضای امن و با نشاط در حد مقدورات در دانشگاه هستند، افزود: دانشجویان تشکل ها می بایست در راستای ایجاد فضای با نشاط و برگزاری مطلوب برنامه ها در دانشگاه با سایر تشکل ها و همچنین نهادهایی نظیر نهاد رهبری، حراست دانشگاه و ... تعامل مثبت داشته باشند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری اظهار داشت: افرادی که در تشکل ها فعالیت می کنند افرادی دغدغه مند و آگاه هستند که در راستای پیشرفت و تعالی جامعه گام بر می دارند و این افراد با مطالعه می توانند خود را مجهز به اندیشه، قدرت استدلال و منطق سازند.
در این نشست مصوب گردید نشست مشترکی با رئیس دانشگاه یاسوج در راستای رفع کمبودها و امکانات تشکل های دانشجویی برگزار گردد و همچنین کمیسیون دانشجویی از تشکل های دانشجویی مستقر در دانشگاه های استان بازدید کند.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما