اخبار استانداری
22ارديبهشت1398

.خسارت سیل به کارخانه های شن و ماسه حریم رودخانه بشار پرداخت نمی شود/ زیباسازی شهر یاسوج با جذب سرمایه گذار در اولویت مدیریت شهری باشد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای زیرساخت ها و زیباسازی مبلمان شهری به صورت اصولی و هدفمند می تواند شهر یاسوج را به یکی از زیباترین شهرهای کشور تبدیل کند.

اعضای شورای شهر و شهردار یاسوج با استاندار دیدار کردند.

علی محمد احمدی در این دیدار اظهار داشت: شورا یکی از دستاوردهای مهم و بنیادی نظام در بحث مردم سالاری نوین بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امید است روزی شاهد آن باشیم که شوراها در توسعه محلی نقش و ماموریت خود را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه ما ملزم به جلب رضایت مردم هستیم، گفت: باتوجه به شرایط کنونی کشور، کمبود منابع و انتظارات مردم که در حال افزایش است باید تمام تلاش خود را برای استفاده مطلوب تر از این منابع برای خدمت رسانی مطلوب تر به مردم به کار گیریم.

احمدی با بیان اینکه شهر یاسوج به عنوان پیشانی اداری و سیاسی استان باید از چهره زیباتری برخوردار باشد، بیان کرد: تقویت زیرساخت های شهری مرکز استان نیازمند همدلی و همکاری بیشتر مردم و مسئولان است و در این راستا معاونت عمرانی استانداری نیز از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کند.

وی با اشاره به رشد کمی فضای شهری یاسوج گفت: این رشد در صورتی پسندیده است که همراه با آینده پژوهی و طرح های علمی باشد.

احمدی با تاکید بر اینکه ما باید کاستی ها گذشته را جبران کنیم، افزود: اکنون ماموریت اصلی باید انجام زیرساخت ها و زیباسازی شهر زیبای یاسوج است.

وی اظهار داشت: اگر در گذشته هر سال تنها 2 میلیارد تومان به حریم رودخانه بشار اختصاص می دادند اکنون مبلمان زیبا و ساحل سازی چشم نوازی در حریم این رودخانه را شاهد بودیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حاشیه نشین ها با آسیب های اجتماعی درگیر هستند، عنوان کرد: این چهره زیبنده شهر یاسوج نیست و باید با یک عزم جهادی برای رفع این مشکلات و زیباسازی محیطی گام برداشت.

وی با بیان اینکه شرایط هندسی معابر اصلی شهر ترافیک روان را نشان نمی دهد، تاکید کرد: باید با ایجاد زیرگذر، تقاطع غیرهم سطح و سایر مسائل فنی این مشکلات برطرف شود.

احمدی در زمینه مالکیت فروشگاه رفاه، گفت: این ملک متعلق به وزارت کشور بود و با تلاش های انجام شده دوباره در اختیار این وزارت خانه قرار گرفت.

وی در خصوص پرداخت خسارت سیل به واحدهای شن و ماسه، تصریح کرد: تمامی کارخانه هایی که در حریم رودخانه احداث شده اند از دریافت این خسارت محروم می شوند و این اعتبار تنها به کسانی تعلق می گیرد که در محل های قانونی اقدام به کار و تولید کرده اند.

احمدی در خصوص تامین قیر از سوی دولت، خاطرنشان کرد: این سهمیه با کمک وزیر نفت، رایزنی های مجمع نمایندگان استان و پیگیری های استانداری محقق شد و انتظار می ورد پس از شناسایی مکان های مناسب و هدفمند نسبت به قیرریزی جاده ها اقدام شود تا شاهد قیرپاشی بدون برنامه و هدرروی بیت المال نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه شهر یاسوج دارای ظرفیت ها و قابلیت های فراوانی است، گفت: انتظار می ورد مسئولان حوزه شهری شرایط مناسب برای حضور سرمایه گذار را فراهم کنند و جذب سرمایه گذار در اولویت کاری مدیریت شهری باشد.

احمدی افزود: فاصله بین پل بشار تا پل مختار بهترین مکان برای احداث جاده ساحلی است و این منطقه می تواند بهتر از زاینده رود بدرخشد و تنها نیازمند یک مشارکت همگانی و دغدغه مندی مسئولان حوزه شهری است.

مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما