اخبار استانداری
23ارديبهشت1398

.طرح جامع پدافند غیرعامل باید به بهترین شکل ممکن تدوین شود

علی محمد احمدی در شورای پدافند غیرعامل استان، گفت: طرح جامع پدافندغیرعامل که نگاه بنیادی به مسائل حساس استان دارد موضوعی کلیدی که از طرح آمایش مهمتر بوده و برای تدوین آن همه دستگاه های اجرایی آمار و اطلاعات لازم را با هماهنگی از دستگاه مرکزی در اختیار مشاور ومجری این طرح قرار دهند.
استاندار تاکید کرد: همه مسائل طرح جامع پدافند غیرعامل استان به صورت تخصصی طراحی و به پیش برود و برای هر فصل آن فردی متخصص انتخاب و داده ها و اطلاعات را نظارت و کنترل کند و در جلسه جوابگوی پرشش ها باشد.
احمدی با اشاره به اینکه، هر دستگاه اجرایی و بخش، چند چالش نهفته و یا آشکار دارد و باید هوشمندانه و قبل از اتفاق آن را شناسایی و برای آن اقدامات پیشگیرانه، کنترلی و مقابله ای انجام داد، افزود: طرح جامع پدافند غیرعامل باید راهبرد و عامل بازدارنده برای بحران ها باشد و در مدیریت بحران ها به صورت جامع عمل کند.
استاندار با اشاره به اینکه، بسیاری از فعالیت ها و کارها از وظایف وماموریت ذاتی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان بوده و در حوزه پدافند غیرعامل نمی گنجد مگر در شرایطی که بحران ساز باشد، افزود: نباید برای انجام هر اقدامی دنبال تامین اعتبار از این محل بود. 
وی با بیان اینکه، کشور ما و از جمله این استان که بحران های طبیعی را تجربه می کند، باید موضوع پدافند غیرعامل را به طور ویژه مورد توجه قرار دهند، ابراز داشت: در کنار این مهم نباید وظایف ذاتی دستگاه های اجرایی به حاشیه برده شوند.
احمدی به موضوع مدیریت آتش سوزی ها اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط امسال و انبوهی مراتع و جنگل موضوع آتش سوزی ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
استاندار به مسئله تخلیه فاضلاب های خانگی بوسیله تانکرها اشاره کرد و گفت: چون فصل گرماست و برای جلوگیری از بوی بد و رعایت شرایط بهداشت و سلامت مردم، جانمایی مناسبی برای انتقال و تخلیه فاضلاب ها مشخص شود.
 در این نشست طرح جامع پدافند غیرعامل استان از سوی مشاور مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و کارگروه ها و قرارگاه های وابسته این شورا گزارش عملکرد خود را ارائه دادند و هفت مصوبه جلسه قبل نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما