اخبار استانداری
25ارديبهشت1398

.مدارس استثنائی مورد توجه ویژه قرار گیرند/در مدرسه سازی خیرین 30 درصد کمک کنند ما 70 درصد را می پردازیم

سیدمحمدکاظم نظری در پنجمین جلسه شورای آموزش وپرورش استان در سال تحصیلی جاری گفت: همه مدارس استثنایی استان به دلیل شرایط خاص آن در اولویت باشند و مورد توجه ویژه قرار گرفته شوند.

وی تاکید کرد: همه از مشکلات دانش آموزان استثنایی واقف هستیم و یادآوری این مشکلات و پرداختن به آن مهم بوده و همه باید برای رفع کمبودها و مشکلات احساس مسئولیت کرده و آموزش و پرورش  را یاری کنیم.
نظری تاکید کرد: باید در حوزه مدرسه سازی، خیرین مدرسه ساز، دستگاه های اجرایی، آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، بحث مناسب سازی و تجهیزات مدارس استثنایی را اولویت قرار داده و برنامه ارائه نمایند. 
معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استانداری ابراز داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم در خصوص مدارس استثنایی و موضوع اعتبارت آن برای سال تحصیلی جدید نگاه ویژه داشته باشد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: مدارس کم جمعیت مناطق روستایی این استان در سال تحصیلی 99 - 98 بدون بررسی های لازم تجمیع نشود زیرا ممکن است نارضایتی هایی از سوی برخی اولیای دانش آموزان استان به همراه داشته باشد.
وی اظهار داشت: تمامی جوانب امر باید در این زمینه لحاظ شده و پس از کار کارشناسی راهکارهای مناسب ارائه شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان هم گفت: در مدرسه سازی اگر خیری 30 درصد کمک کند، آموزش و پرورش 70 درصد را به عهده خواهد گرفت و آن فضای آموزشی هم به نام همان خیر نام گذاری می شود.
هادی زارع پور به اهمیت توجه به دو شاخص نسبت دانش آموز به معلم (تراکم) و شاخص نسبت دانش آموز به کارکنان تخصصی (عوامل اجرایی مدارس) اشاره کرد و افزود: براساس دستورالعمل وزارتخانه آموزش و پرورش  در سال تحصیلی 98- 99 این دو مهم باید مورد توجه قرار گیرد.
زارع ‌پور با بیان اینکه، پیش ‌بینی دانش ‌آموزان مدارس دولتی استان برای سال آینده بیش از 77 هزار نفر و تعداد کلاس‌ های درس 3 هزار و 909 کلاس است، افزود: تعداد معلمین در حوزه ابتدایی پنج هزار و 213 نفر است که 739 نفر از آنها به دلیل بازنشستگی و یا مرخصی کاسته می شود. 
وی با بیان اینکه در طرح جدید وزارتخانه باید کلاس‌های ابتدایی ما از چهار هزار و 40 کلاس به سه هزار و 909 کلاس برسد به لزوم کاهش 131 مدرسه ابتدایی استان در سال تحصیلی آینده اشاره کرد.
در نشست شورای آموزش و پرورش اعلام شد که سرانه دانش ‌آموزان مدارس استثنایی بسیار پایین و اندک است و باید به این موضوع توجه جدی کرد و در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود.
ج/238

مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما