اخبار استانداری
31ارديبهشت1398

. ضرورت ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در استان/ برخورد جدی پلیس با شوتی ها

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: علاوه بر اجرای کارگاه های آموزشی و ترویج فرهنگ صحیح ترافیک می طلبد پلیس با رانندگان پرخطر برخورد کند.

حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی در نشست هیئت اندیشه ورز استان که با موضوع " فرهنگ ترافیک شهری" برگزار شد، اظهار داشت: تخلفات رانندگی یکی از معضلات زندگی مدرن است که تبعات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی را در پی دارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تصادفات اولین علت مصدومیت و دومین علت مرگ در جهان پس از بیماری های قلبی و عروقی است، عنوان کرد: ایران مقام نخست تصادفات و دوم تلفات انسانی را در کشور دارا است.

وی  بیان کرد: میزان قانونمندی و انحراف افراد به چهار عامل وابستگی به دیگران، تعهد به ارزش های اجتماعی، مشارکت در امور اجتماعی و باور اخلاقی بستگی دارد.

میرمحمدی با اشاره به اینکه به عنوان مثال در شهریورماه 95 تصادفات جاده ای نسبت به سال 94 حدود 100 رشد را نشان می دهد، افزود: تلفات جاده ای نیز در این بازه زمانی 5 درصد افزایش داشته است.

وی تجهیز جاده ها به زیرساخت های لازم، خط کشی، نصب علائم جاده ای، شناسایی و کشف زمینه ها و ریشه های علل فردی و اجتماعی تخلفات ، شهر گرایی، توسعه فرهنگ شهرنشینی، ارتقای سواد ترافیکی، تاکید بر آموزه های دینی و حقوق شهروندی و جامعه پذیری خانواده ها را از جمله راهکارهایی در جهت ترویج فرهنگ ترافیک عنوان کرد.

میرمحمدی کمبود پارکینگ در سطح شهرهای استان را یکی از مشکلات ترافیکی برشمرد و گفت: برگزاری کارگاه های مشترک بین دانش آموزان و والدین، برگزاری دوره های آموزشی نحوه برخورد پلیس راهور با متخلفان و اعمال جریمه غیرحضوری می تواند در توسعه فرهنگ ترافیک راهگشا باشد.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ دوچرخه سواری باید به یک جریان دائمی تبدیل شود، بیان کرد: احیای این فرهنگ نیازمند ایجاد زیرساخت ها از جمله اختصاص مسیرهای ویژه دوچرخه سواری است.

میرمحمدی افزود: رانندگان خودروهای شوتی مروج فرهنگ بد رانندگی هستند و برای مدیریت این موضوع باید به صورت جدی با آنها برخورد شود.

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما