اخبار استانداری
1خرداد1398

.راهکارهای مقابله با بیوتروریسم در کهگیلویه و بویراحمد بررسی می شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه آمادگی در برابر بیوتروریسم بسیار حیاتی است، گفت: مقابله با این تهدید نیازمند آموزش های اصولی و هدفمند است.

نشست کمیسیون بیوتروریسم پدافند غیر عامل استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست معاون سیاسی و امنیتی استاندار برگزار شد.

محمد کاظم نظری در این نشست با اشاره به اینکه دشمن گام به گام به جلو می آید و سعی در تضعیف روحیه مردم دارد، اظهار داشت: ما انتظار نداریم که تمامی مشکلات حل شود ولی می توان با برنامه ریزی هدفمند یک قدم جلوتر باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه یکی از شاخص های اصلی در مبحث بیوتروریسم مسئله حفاظت از منابع آب است، عنوان کرد: ما باید با اطلاع از دانش روز خود را در مقابل توطئه های دشمنان بیمه کنیم.

وی تاکید کرد: نظام سلطه در جنگ های نوین و با استفاده از ابزارهای نو سعی در تخریب چهره جمهوری اسلامی دارد که می طلبد با هم اندیشی و ارتقای دانش خسارات حمله های دشمن را به حداقل برسانیم.

نظری تصریح کرد: برای اقدام اصولی سعی شود از دانش و تجارب استان های موفق و بزرگ در این زمینه استفاده شود.

وی افزود: در این راستا علاوه بر اینکه اعضای کمیسیون آموزش های لازم را قرارگیرند بلکه زمینه آموزش کارکنان دستگاه های اجرایی نیز فراهم می شود.

نظری با بیان اینکه یکی از پروژه های دشمن بیوتروریسم آرایشی است، عنوان کرد: باید پیشگیری های لازم برای جلوگیری از تولید لوازم آرایشی و بهداشتی از دام آلوده انجام و تحقیقات و آزمایشات لازم برای محصولات وارداتی در این خصوص به عمل آید.

معاون سیاسی استاندار گفت: ما ابتدا باید نسبت به سلامت محصولات داخلی تلاش کنیم و در گام بعدی بر روی کالاهای وارداتی تمرکز کنیم.

وی عنوان کرد: انتظار می رود نمایندگان دستگاه ها در این جلسات ثابت باشند تا شاهد خروجی بهتر و اقدامات عملی باشیم.‌

مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما